Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

48 zatrzymanych po burdach w Bydgoszczy

Data publikacji 13.05.2011

48 pseudokibiców, którzy uczestniczyli w zamieszkach na stadionie w Bydgoszczy podczas piłkarskiego finału Pucharu Polski zatrzymali do tej pory policjanci w ramach przeprowadzonych działań. Zatrzymane osoby to m.in. mieszkańcy Poznania i Warszawy. Działania policjantów trwają – identyfikowani są kolejni stadionowi chuligani. Z zatrzymaniami mogą liczyć się wszystkie osoby, które złamały wtedy prawo.

Policjanci zidentyfikowali ponad 70 osób, z czego zatrzymali już 48 - kibiców zarówno Lecha, jak i Legii. Są to ci uczestnicy zamieszek na stadionie w Bydgoszczy, którzy byli najbardziej agresywni na płycie stadionu, niszczyli mienie, zagrażali zdrowiu i życiu, napadali na służby porządkowe m.in. funkcjonariuszy Policji.

Aktualnie trwają przesłuchania zatrzymanych i kolejnym z nich przedstawiane są zarzuty karne.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują specjalne zespoły policjantów z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Szczecina i Sosnowca, bowiem kibice z tych miast byli na stadionie w Bydgoszczy. Funkcjonariusze dysponują materiałami wideo nagranymi przez policjantów prewencji i operacyjnych, zapisem z monitoringu na stadionie i relacji telewizyjnych, ale także filmami i zdjęciami zamieszczonymi w Internecie.

Policjanci pracujący nad tą sprawą są w stałym kontakcie m.in. z prokuraturą w Bydgoszczy.

mg/gp

Kolejne zatrzymania w bydgoskiej sprawie>>

Kolejni pseudokibice z zadymy w Bydgoszczy zatrzymani >>

6 kolejnych pseudokibiców zatrzymano w Poznaniu>>

26 zatrzymanych po burdach w Bydgoszczy>>

Powrót na górę strony