Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medal Parada w Kosowie

Data publikacji 13.05.2011

W bazie Włoskich Carabinieri w Prisztinie 10 maja 2011 r. odbyła się Medal Parada Polskiego Kontyngentu Policyjnego Misji Unii Europejskiej (EULEX) w zakresie praworządności w Kosowie.

Na uroczystość przybył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierz Szwajcowski, oraz Naczelnik Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP nadkom. Ireneusz Sieńko.

Medal Parada to uroczystość o szczególnym charakterze, w trakcie której wręczono medale za służbę dla pokoju policjantom XVIII rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji oraz policjantom z Holandii i żandarmom z Francji.

Dowódca JSPP podinsp. Marcin Wydra za budowanie pozytywnego wizerunku polskiej Policji na arenie międzynarodowej i profesjonalne dowodzenie jednostką został wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nagroda rzeczową.

Komendant Główny Policji za nienaganną służbą poza granicami państwa i zaangażowanie w realizację zadań mandatowych misji wyróżnił funkcjonariuszki i funkcjonariuszy nagrodami rzeczowymi oraz pochwałami.

Srebrnym Medalem „Za zasługi dla Policji” odznaczony został płk Eduardo Russo, dowódca bazy Carabinierii w Prisztinie.

(BMWP KGP)
 

Powrót na górę strony