Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seminarium Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej

Data publikacji 20.05.2011

Dziś w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie kończą się obrady trwającego od 17 maja br. międzynarodowego seminarium fachowego Środkowoeuropejskiej Akademii Policyjnej (MEPA) nt. ,,Współpraca różnych krajowych instancji kontrolnych (policja, służba celna, straż graniczna) w sprawach dotyczących międzynarodowej przestępczości zorganizowanej z policyjnego punktu widzenia“.

W seminarium uczestniczyło 23 funkcjonariuszy policji oraz przedstawicieli służby celnej państw członkowskich Akademii: Polski, Austrii, Węgier, Niemiec, Słowacji i Szwajcarii.

Uczestniczący w seminarium eksperci mieli okazję zapoznać się m.in. ze strukturą polskiej Policji, zarobkami pracowników Policji i uposażeniem policjantów, ich karierą zawodową; regulacjami prawnymi obowiązującymi w państwach MEPA w obszarze zwalczania przestępczości zorganizowanej, jak również z praktycznymi możliwościami współpracy międzynarodowej w walce z przestępczością zorganizowaną, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy: policji, służby celnej oraz straży granicznej.

Fachowe seminarium MEPA, zrealizowane w dniach 17-20 maja br. w CSP w Legionowie, jest drugim w tym roku przedsięwzięciem szkoleniowym zorganizowanym przez polską Policję w ramach działalności dydaktycznej Akademii w Polsce. W dniach 28 marca –1 kwietnia 2011 roku, polska Policja była gospodarzem 19. edycji Kursu Głównego MEPA 2011, który oficjalnie z udziałem delegacji polskiej Policji zostanie zakończony w dniu 3 czerwca br. w Budapeszcie.

Dzisiaj przedstawiciel kierownictwa Policji dokona oficjalnego zamknięcia seminarium oraz uroczystego wręczenia uczestniczącym w szkoleniu ekspertom certyfikatów udziału w międzynarodowym seminarium fachowym Akademii.

(BMWP KGP/js)

Powrót na górę strony