Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania z Interpolem

Data publikacji 20.05.2011

Specjalna grupa zadaniowa Interpolu weryfikowała legalność kontrolowanych pojazdów na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej. Sprawdzono kilkaset samochodów, a także maszyny - zarówno te przekraczające granicę, jak i pracujące na pobliskich budowach. W trakcie akcji ujawniono kilkanaście skradzionych pojazdów, w tym luksusowe Audi Q7 oraz liczne kradzione części do samochodów i skuterów.

Zakończyły się trzydniowe działania policjantów grupy zadaniowej INTERPOLU na terenie województwa podkarpackiego. W tym czasie funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej skontrolowali kilkaset pojazdów. Wchodzący w skład zespołu funkcjonariusze Straży Granicznej, Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji i komend, na terenie których prowadzono działania, byli wspomagani przez specjalistów z Sekretariatu Generalnego Interpolu w Lyonie. Dzięki takiej współpracy policjanci z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Anglii mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z polskimi kolegami. Zapoznali się także z metodami działania naszych funkcjonariuszy. Goście nie kryli zaskoczenia co do ich profesjonalizmu i wysokich kwalifikacji, a także dużego zaangażowania w walce z przestępczością tego rodzaju.

Korzystając, nie tylko ze specjalistycznej wiedzy, ale także z wyposażenia w wysokiej klasy sprzęt policjanci byli w stanie potwierdzić w krótkim czasie autentyczność każdego kontrolowanego pojazdu. Te niecodzienne działania mogli obserwować podróżujący przez przejścia graniczne z Ukrainą w Medyce i Korczowej. Policjanci sprawdzili także okoliczne komisy samochodowe.

Droga na wschód to nie tylko trasa przerzutowa dla kradzionych pojazdów. W ostatnim okresie funkcjonariusze Straży Granicznej udaremnili kilka przypadków przewozu różnego rodzaju maszyn pochodzących z przestępstwa. Dlatego i na nie zwrócili uwagę członkowie zespołu. Kontrolowano zarówno te przekraczające granicę jak i te pracujące na pobliskich budowach.

Ogólnopolska akcja prowadzona była także na terenie innych województw ściany wschodniej naszego kraju. Jej wynik, to ujawnienie kilkunastu skradzionych pojazdów, w tym luksusowego Audi Q7 oraz licznych kradzionych części samochodowych i skuterów.

Źródło: KWP Rzeszów / mag

Powrót na górę strony