Akcja LAST BORDER - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja LAST BORDER

Data publikacji 23.05.2011

W dniach 17-19 maja br. na terenie województw ściany wschodniej Polski, przy współpracy z Interpolem przeprowadzono działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Wzięli w nich udział funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej oraz Specjalna Grupa Zadaniowa Interpolu złożona z policjantów z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz Finlandii.

Celem akcji była weryfikacja legalności pochodzenia pojazdów przemieszczających się przez terytorium województw podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego, a także sprawdzenie legalności maszyn budowlanych zarówno tych pracujących na tamtejszych budowach jak i przekraczających wschodnią granicę naszego kraju. Sprawdzane były również pojazdy sprzedawane w okolicznych komisach samochodowych.

Ze strony polskiej Policji w skład specjalnego zespołu weszli funkcjonariusze z KGP, kryminalni z komend wojewódzkich wchodzących w obszar działań, jak również eksperci w dziedzinie mechanoskopii z całego kraju. Korzystając nie tylko ze specjalistycznej wiedzy ale także wyposażenia w wysokiej klasy sprzęt, uczestniczący w akcji funkcjonariusze byli w stanie sprawdzić w stosunkowo krótkim czasie autentyczność każdego kontrolowanego pojazdu.

W trakcie prowadzonych działań skontrolowano kilka tysięcy pojazdów. Ujawniono i zabezpieczono ponad dwadzieścia skradzionych pojazdów, w tym Audi Q7, Peugeot 5008 jak również części pochodzące z takich aut. Przeprowadzone działania okazały się również doskonałą platformą do wymiany doświadczeń oraz know how pomiędzy funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości samochodowej. W tym miejscu należy podkreślić, że partnerzy zagraniczni byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu polskich specjalistów i docenili ich ogromną wiedzę w tej dziedzinie.

Jak zapowiedziano, tego typu przedsięwzięcia będą jeszcze wielokrotnie powtarzane, co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na efektywność działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej.

(BMW KGP / mw)

Wspólne działania z Interpolem - Rzeszów

Powrót na górę strony
Polska Policja