Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia grup szybkiego reagowania policjantów

Data publikacji 24.05.2011

W trzydniowym szkoleniu, które odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, wzięli udział policjanci grup szybkiego reagowania z Kamienia Pomorskiego i Świdwina.

Cykl szkoleń grup szybkiego reagowania prowadzony jest przez instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie, taktyczno-bojowe w trakcie zatrzymywania niebezpiecznych przestępców przybywających w pomieszczeniach zamkniętych i poruszających się samochodami, a także doskonalili taktykę i technikę obezwładniania osób niebezpiecznych.

Najważniejszym celem tych szkoleń jest umiejętność wspólnego i skutecznego działania, które często wykorzystywane jest podczas codziennej służby policjantów.

Wspólne ćwiczenia pozwoliły na wymianę doświadczeń, sprawdzenie różnych wariantów działania w sytuacjach bojowych. Zdobyte przez policjantów doświadczenia i umiejętności zostaną również wykorzystane do ochrony bezpieczeństwa uczestników i kibiców podczas piłkarskiego EURO 2012, które w Polsce odbędą się w czterech miastach: Poznaniu, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja