Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Efekty współpracy między polską i niemiecką policją

Data publikacji 27.05.2011

Dzięki informacjom przekazanym przez naszych zachodnich sąsiadów oraz własnym ustaleniom, wrocławscy policjanci zatrzymali 29-latka poszukiwanego przez stronę niemiecką na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Z kolei na terenie Niemiec, przy współpracy polskich i niemieckich funkcjonariuszy, doszło do zatrzymania osoby poszukiwanej Europejskim Nakazem Aresztowania przez stronę polską.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 29 - latka. Mężczyzna poszukiwany był przez naszych zachodnich sąsiadów w związku z podejrzeniem o przestępstwo narkotykowe dotyczące nielegalnego importu znacznej ilości narkotyków z Holandii na teren Niemiec. Wrocławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego w oparciu o przekazane informacje ze strony niemieckiej oraz poczynione na tej podstawie ustalenia własne. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany, do czasu ekstradycji do Niemiec.

Z kolei policja niemiecka zatrzymała 54 - latka, poszukiwanego również Europejskim Nakazem Aresztowania, tym razem przez stronę polską. Mężczyzna poszukiwany był w związku z podejrzeniem o udział w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili miejsce przebywania 54 - latka na terenie Niemiec i informację tę przekazali policjantom tego kraju, co umożliwiło zatrzymanie mężczyzny.

Oba zatrzymania osób poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania to przykład na dobrą współpracę między organami ścigania Polski i Niemiec.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony