Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadki z motocyklistami

Data publikacji 19.07.2011

Tylko w ciągu ostatniej doby na polskich drogach zginęło kolejnych 5 motocyklistów. W sumie od początku wakacji na naszych jezdniach doszło do ponad 200 wypadków z jednośladami, w których zginęły w sumie 33 osoby, a ponad 150 zostało rannych. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zdrowy rozsądek. Niech nikogo nie zmyli ładna pogoda i wysoka temperatura. Bez myślenia na drodze o wypadek nie trudno.

Wakacyjna pogoda, wysoka temperatura, słoneczne dni - to warunki, w których najlepiej jeździ się motocyklem. Jednak bez zdrowego rozsądku, takie podróżowanie może skończyć się wielkim nieszczęściem. Dowodzą tego policyjne statystyki. W ciągu zaledwie ostatniej doby na polskich drogach zginęło kolejnych 5 motocyklistów. Od początku tych wakacji to już 33 ofiary wypadków drogowych, w których uczestniczyli kierowcy jednośladów. W sumie od 22 czerwca w Polsce doszło do ponad 200 zdarzeń z motocyklistami.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców, aby w podróży zachowali zdrowy rozsądek. Szczególnie powinni o tym pamiętać kierowcy jednośladów, których jest coraz więcej i którzy coraz częściej poruszają się po naszych drogach. Poszanowanie przepisów i innych uczestników ruchu drogowego to zasady, którymi powinni kierować się wszyscy wyruszający w trasę.

kj

Powrót na górę strony