Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano mienie wartości ponad 1 mln złotych

Data publikacji 10.08.2011

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Sulęcina z policjantami z Niemiec i Francji odzyskano ciężarowe volvo z naczepą i ładunkiem alkoholu o łącznej wartości ponad 1 mln 130 tys. zł. Samochód wraz z ładunkiem skradziony został we Francji. Policjanci zatrzymali obywatela Litwy podejrzanego o związek z popełnionym przestępstwem.

Policjanci z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku otrzymali informacje o kradzionym samochodzie ciężarowym z naczepą i ładunkiem alkoholu, który mógł zostać ukryty na terenie powiatu sulęcińskiego. Informujący o sprawie policjanci francuscy przekazali dokładny opis skradzionego zestawu oraz miejsce jego prawdopodobnego ukrycia.

Wszystkie informacje natychmiast przekazane zostały sulęcińskim policjantom. Rozpoczęto poszukiwania. Tego samego dnia na jednym z parkingów policjanci odnaleźli skradziony samochód z naczepą i ładunkiem alkoholu. Do sprawy zatrzymano mężczyznę – obywatela Litwy, który przebywał w kabinie auta.

Decyzją Sądu Rejonowego w Sulęcinie zatrzymany trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Film Odzyskano mienie wartości ponad 1 mln złotych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Odzyskano mienie wartości ponad 1 mln złotych (format flv - rozmiar 1.77 MB)

Powrót na górę strony