Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Niemiec w Laboratorium Kryminalistycznym w Szczecinie

Data publikacji 18.08.2011

Wczoraj w Laboratorium Kryminalistycznym w Szczecinie przebywali z wizytą niemieccy policjanci. Strona polska zaprezentowała rozwiązania informatyczne usprawniające pracę głównie w zakresie badań daktyloskopijnych, natomiast goście opowiedzieli o organizacji pracy w niemieckich pracowniach AFIS.

Wczoraj na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Wojciecha Olbrysia w Laboratorium Kryminalistycznym gościli przedstawiciele Polizeipräsidium des Landes Brandenburg Kriminaltechnisches Instytut z siedzibą w Eberdwald.

W ramach spotkania omówiono główne obszary badań realizowanych w dziedzinie daktyloskopii. Ponadto strona polska zaprezentowała funkcjonowanie rozwiązań informatycznych znacznie usprawniających obsługę materiałów wpływających do opracowania w AFIS, m.in. program umożliwiający skanowanie śladów do AFIS na kilku stanowiskach komputerowych.

Eksperci z Niemiec z uznaniem wypowiadali się na temat stosowanych w szczecińskim laboratorium rozwiązań technologicznych. Podzielili się z polskimi kolegami informacjami o specyfice i organizacji pracy w tamtejszych pracowniach AFIS. Poruszono ponadto tematykę współpracy transgranicznej oraz wymiany informacji dotyczących wyników ekspertyzy kryminalistycznej między krajami członkowskimi UE, a także problematykę akredytacji dostawców ekspertyz kryminalistycznych.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony