Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne przedsięwzięcie Interpolu w Warszawie

Data publikacji 12.09.2011

Dziś rano Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk otworzył swoim przemówieniem kurs organizowany w Warszawie przez Interpol z zakresu zapobiegania i zwalczania terroryzmu z użyciem materiałów radiologicznych i nuklearnych.

Nowa komórka działająca w Sekretariacie Generalnym Interpolu – „Interpol CBRNe Programme”, zajmująca się zwalczaniem wszystkich rodzajów terroryzmu, zorganizowała kurs na szczeblu eksperckim obejmujący wykłady, dyskusje oraz ćwiczenia praktyczne. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Polski, Białorusi, Czech, Estonii, Finlandii, Węgier, Łotwy, Litwy i Izraela - z organów ścigania, służb ochrony zdrowia oraz instytucji zajmujących się tą tematyką.

Oprócz oczywistej wartości praktycznej kursu dla organów ścigania, jest on dodatkowo ważny dla Polski, ponieważ zwalczanie zagrożeń radiologicznych i nuklearnych jest jednym z priorytetów naszej Prezydencji w UE. Ponadto wiedza zdobyta podczas tego kursu może okazać się przydatna również w kontekście zabezpieczenia EURO 2012, którego gospodarzem jest Polska i Ukraina.

Po raz kolejny Polska jest gospodarzem przedsięwzięcia organizowanego przez Interpol. W 2009 roku polska stolica była miejscem ćwiczeń z zakresu zapobiegania i zwalczania bioterroryzmu. Jest to kolejny przykład tego, że dzięki współpracy z Interpolem polskie służby mają dostęp do aktualnych informacji i najnowszych narzędzi niezbędnych do ochrony bezpieczeństwa państwa i obywateli.

Warto przypomnieć, że zaangażowanie Polski w inicjatywy i projekty Interpolu zwiększają nasz prestiż na arenie międzynarodowej i świadczą o profesjonalnym podejściu do ochrony państwa i obywateli, które wymaga stałej aktualizacji wiedzy i podnoszenia kwalifikacji naszych organów ścigania.

(źródło: BMWP KGP)

Powrót na górę strony
Polska Policja