Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawców bestialskiego zabójstwa w Szwecji

Data publikacji 17.11.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP, współpracując ze szwedzkim organami ścigania pod ścisłym nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku, zatrzymali dwóch Polaków podejrzanych o zabójstwo obywateli Szwecji. Ścigani Europejskim Nakazem Aresztowania mężczyźni wpadli w ręce policjantów zaledwie po kilkunastu dniach od opuszczenia Szwecji. O ich dalszym losie niebawem zadecyduje sąd.

Do bestialskiego zabójstwa dwojga obywateli szwedzkich w wieku 70 i 71 lat  doszło w godzinach rannych 19 października 2011 r. na terenie Szwecji.  

Podejrzani o dokonanie tego czynu mieszkańcy Słupska, 33-letni Mirosław T. i 40-letni Jacek T., po uprzednim związaniu ofiar i zaklejeniu taśmą  ich twarzy, zadali mężczyźnie kilkanaście ciosów w głowę ciężkim narzędziem, kobietę zaś udusili. Po zabójstwie, ukradli z mieszkania ofiar sejf i niezwłocznie opuścili wynajmowane w Goteborgu mieszkanie, nie zabierając nawet swoich rzeczy.

Szybka akcja policjantów ze słupskiego wydziału CBŚ, przeprowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Słupsku, a w szczególności podjęte na prośbę szwedzkich organów czynności operacyjne, doprowadziły do ujęcia 16 listopada br. sprawców tego zabójstwa.

Najprawdopodobniej dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Słupsku wystąpi z wnioskiem do Sądu Okręgowego w Słupsku o  ich tymczasowe aresztowanie, a następnie, zgodnie z wydanym przez szwedzki sąd Europejskim Nakazem Aresztowania – o przekazanie sprawców do dyspozycji szwedzkich organów ścigania. 

pb

Powrót na górę strony