Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł w Niemczech, został zatrzymany w Polsce

Data publikacji 29.11.2011

36-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za napad na niemieckiego jubilera w Hamburgu zatrzymali poszukiwacze z Komendy Głównej Policji. Zatrzymanie to było możliwe dzięki współpracy funkcjonariuszy z Biura Kryminalnego KGP i policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

W lutym tego roku w Niemczech doszło do napadu na jubilera i kradzieży ponad 13 tysięcy euro. Jeden z mężczyzn biorących udział w napadzie został zatrzymany zaraz po zdarzeniu, drugiemu natomiast udało się zbiec.

W listopadzie policja niemiecka nawiązała współpracę z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zwracając się o pomoc w ujęciu drugiego sprawcy. W sprawę zaangażowali się również poszukiwacze z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Z uwagi na to, że miejsce pobytu drugiego ze sprawców nie było znane, potrzebna była szybka wymiana informacji, współpraca i współdziałanie pomiędzy policjantami z Poznania i Komendy Głównej.

Zebrane w tej sprawie informacje pozwoliły na zatrzymanie w Gdańsku drugiego mężczyzny podejrzanego o napad na jubilera w Niemczech. 36-letni Piotr B. poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł w ręce poszukiwaczy z KGP.

Po zakończeniu czynności procesowych w Polsce zatrzymany zostanie przekazany stronie niemieckiej, gdzie stanie przez tamtejszym sądem.

(KGP / mw)

Powrót na górę strony