Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 12 listami gończymi i ENA zatrzymany w Szwecji

Data publikacji 13.12.2011

Dzięki współpracy policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych z KWP w Poznaniu z funkcjonariuszami z KGP i policją szwedzką, poszukiwany 12 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania 29-letni Krzysztof D., stanie wkrótce przed wymiarem sprawiedliwości . Zatrzymany, który wpadł w Szwecji, obecnie czeka na ekstradycję do Polski.

Krzysztof D. poszukiwany był od kilku lat za włamania. W październiku sprawą zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Podjęte czynności pozwoliły ustalić, że poszukiwany ukrywa się w Szwecji, gdzie ma nową rodzinę i nadal prowadzi swój przestępczy proceder. Po potwierdzeniu tych informacji "celówka" z Poznania nawiązała współpracę z poszukiwaczami z Komendy Głównej Policji oraz ze szwedzkimi funkcjonariuszami. Na bieżąco analizowano wszystkie poczynione ustalenia i informowano zainteresowane strony.

To właśnie bezpośrednia wymiana informacji, szybkość działania, a przede wszystkim dobra współpraca pomiędzy policjantami z KWP w Poznaniu, funkcjonariuszami KGP i szwedzką policją, doprowadziły do zatrzymania na terytorium Szwecji, w Sztokholmie poszukiwanego ENA. Mężczyzna włamywał się wspólnie z innymi osobami ( w różnych konfiguracjach osobowych) do pojazdów, sklepów, gabinetów lekarskich i firm w Poznaniu. Jego łupem padał sprzęt elektroniczny i pieniądze, a także inne wartościowe przedmioty, które można było następnie łatwo zbyć. Straty w trakcie włamań szacowane były od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zatrzymany ma na swoim koncie co najmniej kilkadziesiąt przestępstw. 

Teraz Krzysztof D. będzie czekał na ekstradycję do Polski, gdzie czeka go co najmniej 8-letni pobyt w więzieniu.

(KGP / mw / KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony