Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali auta skradzione w Niemczech

Data publikacji 15.01.2012

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu po sygnale od niemieckich funkcjonariuszy, odzyskali dwa samochody skradzione na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn, mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Do zatrzymań doszło po informacji przekazanej przez niemiecką Policję. Dotyczyła ona trzech pojazdów – VW golfa, Audi A3 i A4 - zmierzających na teren Polski, z których dwa figurowały jako kradzione na terenie Niemiec. Opisane pojazdy zdołały dotrzeć do przeprawy promowej w Świnoujściu, gdzie skontrolowali je miejscowi policjanci. Kierujący audi A3 i A4 mężczyźni tuż przed zatrzymaniem przesiedli się do volkswagena, pozostawiając auta, które prowadzili. To właśnie oba typy audi figurowały jako skradzione za naszą zachodnią granicą. W jednym z pojazdów znaleziono także przedmioty mogące służyć do popełnienia przestępstw, w tym tzw. łamaki.

Policjanci zabezpieczyli pojazdy, a zatrzymani trafili do KMP w Świnoujściu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. Wcześniej byli już karani. Decyzją sądu dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych, a trzeci pozostanie pod policyjnym dozorem.

Odzyskane pojazdy wrócą do prawowitych właścicieli.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony