Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szef MSW: policja gotowa na Euro 2012

Data publikacji 26.02.2012

Szef MSW Jacek Cichocki poinformował, że podczas pierwszych trzech miesięcy pracy jego resortu zakończono fazę przygotowań do zabezpieczenia piłkarskich mistrzostw Europy. Zapewnił, że policja jest przygotowana do Euro 2012 (PAP).

"Zakończyliśmy fazę przygotowań do zarządzania i zabezpieczenia Euro 2012. Przeszliśmy do fazy zarządzania, powstała docelowa struktura zarządzania tym turniejem" - poinformował Cichocki na sobotniej konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządu.

Zapewnił, że struktury policji są przygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa podczas turnieju. "Wchodzimy w fazę zgrywania współpracy pomiędzy innymi służbami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie tej imprezy, takimi jak służby wynajęte przez organizatorów samych meczy" - powiedział Cichocki.

Cichocki poinformował, że w budżecie państwa są zabezpieczone pieniądze na podwyżki dla policjantów od 1 lipca 2012 roku - tak jak zapowiadał premier w expose.

Dodał też, że razem z nowym kierownictwem policji resort opracował priorytety pracy tej służby na najbliższe miesiące. "Wyznaczyliśmy także zadania i kierunki zmian w policji na najbliższe lata, które zaakceptował premier, a niektóre z nich bardzo mocno wsparł" - dodał Cichocki.

Cichocki poinformował, że MSW chce, aby policja "jeszcze bardziej zbliżyła się do obywatela i bardziej odpowiedziała na jego potrzeby". Jak dodał, MSW chce też bardziej "zadbać" o tych policjantów, którzy rzeczywiście pracują na ulicy i kontaktują się bezpośrednio z obywatelami.

"Chcemy, żeby ich warsztat pracy był bardziej nowoczesny i spełniał podstawowe standardy pracy, poczynając od sprawnych samochodów, a kończąc na zmodernizowanych, solidnych komisariatach" - podkreślił minister.

Cichocki powiedział, że rozmawiał z komendantem głównym policji i wiceszefem MSW Michałem Deskurem, aby - z udziałem samorządów - przygotować program modernizacji infrastrukturalnej komisariatów.

"To nie mają być luksusy, to ma być coś, co sprawi, że policja będzie miała takie warunki, że gdy obywatel przyjdzie na komisariat, to będzie miał poczucie, że infrastruktura nie odbiega radykalnie od standardów" - zaznaczył. Jak dodał, premier zaakceptował tę propozycję i uznał ją za kompleksową.

(źródło: serwis informacyjny PAP)

100 dni przed euro 2012 - przygotowania Policji >>

Kijów: Konferencja w sprawie bezpieczeństwa na Euro 2012 >>

Powrót na górę strony