Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie meczu Polska - Portugalia

Data publikacji 29.02.2012

Na Stadionie Narodowym skończył się mecz Polska – Portugalia. Policjanci w mundurach i po cywilnemu zabezpieczali teren wokół stadionu, dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców stolicy. Przez wiele godzin udzielali także informacji przez telefoniczną infolinię. Nie odnotowano poważnych incydentów związanych z zabezpieczeniem meczu.

Policjanci ruchu drogowego już na kilka godzin przed meczem zabezpieczali drogi dojazdowe oraz kierowali przybyłych kierowców na wyznaczone parkingi. Funkcjonariusze z garnizonu stołecznego wsparci mundurowymi z innych województw, dbają o bezpieczeństwo kibiców odbywającego się właśnie meczu. Policjanci prewencji i kryminalni zabezpieczają teren wokół stadionu, aby osoby, które przybyły na imprezę sportową, mogły bez żadnych przeszkód oglądać mecz.

W komendzie stołecznej powołano specjalny sztab, koordynujący całość policyjnych działań. To tutaj spływają informacje od dowódców poszczególnych oddziałów, tutaj również na bieżąco analizowane są wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony jest stały, bezpośredni kontakt ze współdziałającymi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo na terenie miasta.

Przy sztabie funkcjonuje infolinia, uruchomiona w celu ułatwienia mieszkańcom stolicy dostępu do wiadomości związanych z bieżącymi utrudnieniami w ruchu drogowym na terenie Warszawy.

Do chwili obecnej, w trakcie prowadzonych działań, nie odnotowano żadnych poważnych incydentów w związku z zabezpieczeniem meczu.

(KSP / mg)

100 dni przed euro 2012 - przygotowania Policji >>

Powrót na górę strony