Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta Szefa MSW Ukrainy w Polsce

1 marca 2012 na zaproszenie Pana Jacka Cichockiego, Ministra Spraw Wewnętrznych, złożył wizytę w Polsce Pan Witalij Zacharczenko Minister Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Podczas jednodniowej wizyty w Polsce odbyło się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Polski i Ukrainy. W spotkaniu wzięli także udział Michał Deskur, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, oraz nadinsp. Marek Działoszyński, Komendant Główny Policji.

Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2012. Delegacja ukraińska zapoznała się z zadaniami i infrastrukturą nowopowstałego policyjnego Centrum Dowodzenia Operacją i Wymiany Informacji w Legionowie. To tutaj, wraz z polskimi funkcjonariuszami policji i przedstawicielami poszczególnych służb i instytucji, w czasie trwania EURO 2012 będą pracowali także wyznaczeni ukraińscy funkcjonariusze milicji.

Gościom zaprezentowano również Stołeczne Stanowisko Kierowania w Komendzie Stołecznej Policji, a także mobilne centrum dowodzenia, nowoczesne radiowozy, umundurowanie i wyposażenie funkcjonariuszy Policji, które będzie wykorzystanie w trakcie zabezpieczenia turniejów piłkarskich podczas EURO 2012.

100 dni przed EURO 2012 - przygotowania Policji »

 


 

Powrót na górę strony