Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Cyberprzestępczość, a elektroniczne instrumenty płatnicze"

Data publikacji 02.03.2012

Komenda Stołeczna Policji zakończyła realizację projektu „Cyberprzestępczość, a elektroniczne instrumenty płatnicze” w ramach programu UE „Zapobieganie i zwalczanie przestępczości ( ISEC). W dniach 21-24 lutego 2012 r. w Warszawie przebywała grupa oficerów Policji Rumuńskiej uczestnicząca w kolejnym i ostatnim już seminarium dotyczącym cyberprzestępczości.

W trakcie pobytu w Warszawie funkcjonariusze rumuńscy spotkali się między innymi z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji oraz policjantami z Komend Rejonowych Policji, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości internetowej oraz kartowej, pracownikami pionów bezpieczeństwa banków oraz z pracownikami instytucji zajmujących się obsługą transakcji dokonywanych przy użyciu kart płatniczych.
W czasie dwóch dni seminariów omówiono nowe trendy przestępstw internetowych, zaprezentowano sposoby bezpiecznego obrotu kartowego oraz zapoznano się z problemem kradzieży tożsamości. Zaprezentowano też film instruktażowy „ SKIMMING” zrealizowany w ramach projektu, który będzie wykorzystany do informowania i edukowania osób korzystających z bankomatów.

W trakcie pobytu delegacji z Rumunii podsumowano również dotychczasowe kontakty z zakresu współpracy operacyjnej, które wykorzystano do prowadzonych postępowań. Nawiązane dotychczas kontakty na pewno pozwolą policjantom obydwu krajów lepiej zwalczać szeroko pojęte przestępstwa teleinformatyczne.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony