Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzali legalność pochodzenia aut

W ostatni piątek policjanci z Krosna Odrzańskiego i Gubina, wspólnie z kolegami z niemieckiej Policji, prowadzili działania mające na celu ujawnianie pojazdów pochodzących z kradzieży. W trakcie wspólnej akcji sprawdzono 30 samochodów osobowych czekających na nabywców w autokomisach.

Legalność pochodzenia przywożonych na teren Polski samochodów sprawdzali policjanci z Krosna i Gubina w lubuskim. Wraz z nimi kontrole prowadzili policjanci z Landu Brandenburgii. Wspólne działania Policji polskiej i niemieckiej odbywały się w ostatni piątek (23.03). Kontroli poddano autokomisy zlokalizowane na terenie przygranicznego Gubina.

Wraz z policjantami w działaniach udział brali również pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej z Zielonej Góry. Kontrolowano numery wytypowanych pojazdów, a następnie - korzystając z policyjnych baz danych - sprawdzano, czy samochody nie zostały skradzione. W trakcie trwającej kilka godzin akcji gruntowanie sprawdzono 30 samochodów luksusowych, zachodnich marek. Szczególnie dokładnie sprawdzano auta wyprodukowane w ostatnich trzech latach.

(KWP w Gorzowie Wlkp. /wm)

Powrót na górę strony