Zatrzymany w Niemczech - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 27.03.2012

Śląscy policjanci zdobyli informację, że w Niemczech przebywa mężczyzna poszukiwany przez polskich śledczych i wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Precyzyjną wiedzę natychmiast przekazali niemieckim kolegom. Przestępca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Kilka dni temu policjanci z Zespołu d/s Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zdobyli informację o miejscu przebywania poszukiwanego przestępcy. Jak się okazało, wobec podejrzanego o oszustwa 32-letniego Daniela S. wydane zostały dwa Europejskie Nakazy Aresztowania i 10 listów gończych oraz kilka innych podstaw do ustalenia miejsca pobytu, czy doprowadzenia przed organy ścigania.

Z informacji wynikało, że poszukiwany przebywa w niemieckim mieście Duisburg. Natychmiast zapadła decyzja o przekazaniu poprzez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP posiadanych informacji niemieckim policjantom. Jeszcze tego samego dnia tamtejsi stróże prawa złapali przestępcę. Jak się okazało, 32-latek nadal realizował przestępczy proceder, głównie na szkodę Polaków przebywających za granicą. Zanim wróci do Polski, Daniel S. będzie musiał odpowiedzieć za czyny zabronione, które popełnił w Niemczech.

(KWP w Katowicach / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja