Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Police Nationale" w Warszawie

Data publikacji 02.04.2012

Przez ostatnie dwa tygodnie marca, na zaproszenie komendanta stołecznego, gościła w Warszawie delegacja francuskiej policji, na czele której stał generał Christian Signourel, szef południowo-wschodniego okręgu francuskich oddziałów prewencji.

Wizyta, będąca efektem porozumienia między Komendantem Stołecznym Policji i attaché ds. Policji Ambasady Francji, miała na celu wymianę doświadczeń między jednostkami policji polskiej i francuskiej, w zakresie zabezpieczania imprez sportowych podwyższonego ryzyka. Francuscy policjanci mają w tej kwestii duże doświadczenie, którym zgodzili podzielić się z naszymi funkcjonariuszami, po raz pierwszy zabezpieczającymi tak dużą imprezę międzynarodową jak Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Szkolenie zorganizowane zostało przy współpracy Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP.

Policjanci z Francji z zainteresowaniem przyglądali się ćwiczeniom prowadzonym przez stołeczny oddział prewencji, zapoznali się także z wyposażeniem i rozwiązaniami stosowanymi w polskiej Policji oraz z obiektami Stadionu Narodowego i Policyjnego Centrum Dowodzenia w podwarszawskim Legionowie.

Podsumowując wizytę, gen. Christian Signourel powiedział, że - obserwując sposób działania warszawskich policjantów - nabrał przekonania, że są wysokiej klasy profesjonalistami, działającymi w pełni demokratyczny sposób, z poszanowaniem prawa i ludzi.

(KSP / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.96 MB)

Powrót na górę strony