Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osłaniali podejrzanych o zabójstwo

Data publikacji 03.04.2012

Kolejne osoby zatrzymane przez lipnowskich policjantów do sprawy zabójstwa 17-latki usłyszały zarzuty. Dwaj mężczyźni i kobieta odpowiedzą za poplecznictwo oraz za to, że - posiadając informacje o popełnionym morderstwie - nie zawiadomili o tym organów ścigania. Decyzją prokuratora cała trójka została objęta policyjnym dozorem.

Dzisiaj (3.04) policjanci z Lipna doprowadzili do prokuratury ostatnią z osób zatrzymanych w minioną sobotę i niedzielę do sprawy zabójstwa 17-latki. Nadzorujący śledztwo prokurator przedstawił dwóm mężczyznom i kobiecie, w wieku 24, 26 i 35 lat, zarzuty za pomaganie podejrzanym o zabójstwo w uniknięciu odpowiedzialności karnej poprzez upozorowanie akcji poszukiwania ofiary oraz za to, że - posiadając informacje o dokonanym morderstwie - nie zawiadomili o tym organów ścigania. Za te przestępstwa grozi kara odpowiednio do 5 i 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora cała trójka została objęta policyjnym dozorem.

Przypomnijmy: policjanci z lipnowskiej komendy, dysponując wcześniejszymi informacjami, weszli w sobotę (31.03) do jednego z domów na terenie miasta. Tam dokonali wstrząsającego odkrycia. W piwnicy budynku znaleźli zwłoki 17-latki. Kobieta była poszukiwana od dwóch dni. W czwartek wieczorem (29.03.) zaginięcie swojej 17-letniej córki zgłosił funkcjonariuszom ojciec. Zabezpieczone na miejscu dowody wskazują, że została ona zamordowana. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia cztery osoby, a w niedzielę (1.04.) kolejne dwie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony.

Wczoraj (2.04) lipnowscy policjanci doprowadzili do sądu 18- i 24-latka podejrzanych o zabójstwo młodej kobiety. Dzień wcześniej, na podstawie zebranych przez śledczych dowodów, prokurator nadzorujący śledztwo przedstawił obu mężczyznom zarzuty zabójstwa 17-latki. Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec obu podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat więzienia albo dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Aresztowani za zabójstwo >>

Powrót na górę strony