Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany na terenie Danii

Data publikacji 04.04.2012

Współpraca policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z policją duńską, za pośrednictwem Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP, doprowadziła do zatrzymania i ekstradycji do Polski 27-letniego Jacka S. Mieszkaniec Olsztyna, skazany za szereg przestępstw, był poszukiwany 6 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania.

27-letni Jacek S. był poszukiwany od października 2009 roku. Sad Rejonowy w Olsztynie oraz prokuratura południe wydała za nim w sumie 6 listów gończych. Mężczyzna poszukiwany był ponadto Europejskim Nakazem Aresztowania.

27-latek ma na swoim koncie między innymi wtargnięcia do domów, rozboje, uszkodzenia ciała, mienia oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna otrzymał także wyrok za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zebrali informacje, na podstawie których namierzyli za granicą poszukiwanego listami gończymi 27-letniego Jacka S. Dzięki współpracy policjantów z Biura Międzynarodowej Współpracy KGP wraz z duńskimi funkcjonariuszami, mężczyzna został zatrzymany na terenie Danii. Wszczęto procedurę ekstradycji.

Wczoraj, 27-latek został deportowany do kraju. Samolot wylądował na lotnisku w Warszawie około godziny 22:00. Jacek S. został natychmiast przewieziony do najbliższego aresztu śledczego.

Mężczyzna ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony