Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

60 tysięcy funtów nagrody za pomoc w odnalezieniu sprawcy brutalnego zabójstwa

Data publikacji 01.06.2012

Angielska Policja poszukuje sprawców brutalnego zabójstwa do którego doszło w październiku 2009 roku w miasteczku Lound niedaleko Bourne. Anglicy zwrócili się o pomoc do Komendy Głównej Policji, bowiem istnieje prawdopodobieństwo, że w sprawę tej zbrodni może być zamieszany obywatel polskiego lub litewskiego pochodzenia. Dla osoby, która pomoże funkcjonariuszom w rozwiązaniu tej sprawy przeznaczona jest nagroda w wysokości 60 tysięcy funtów.

Dokładnie 24 października 2009 roku funkcjonariusze z Anglii odnaleźli zwłoki Alana Wooda w jego domu w małym miasteczku Lound, w pobliżu Bourne, 16 mil na północ od Peterborough. W domu nie było żadnych oznak włamania, a Alan Wood po raz ostatni żywy był widziany 21 października. Pan Wood prowadził zwyczajne życie. Pracował w lokalnym supermarkecie i prowadził małą firmę ogrodniczą, był lubiany przez mieszkańców i nie miał wrogów. Jak wynika z relacji policjantów zajmujących się tą sprawą sprawcy napadu byli bardzo brutalni – mężczyzna był torturowany i podcięto mu gardło. Z domu zginęły karty bankomatowe, które trzy dni później były używane w pobliskich miasteczkach – Bourne i Stamford.

Mimo bardzo wnikliwego śledztwa, zabezpieczenia wielu dowodów i przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków śledztwo w tej sprawie utknęło w martwym punkcie.

Policjanci z Anglii wystawili nagrodę w wysokości 60 tysięcy funtów za pomoc w odnalezieniu sprawcy, bądź sprawców tego brutalnego zabójstwa. Funkcjonariusze dysponują zdjęciami osoby, która w trzy dni po zdarzeniu próbowała wypłacić gotówkę z bankomatu posługując się skradzionymi kartami. Anglicy podejrzewają, że napadu mogły dokonać osoba, lub osoby pochodzenia polskiego lub litewskiego, bowiem w okolicy Lound i Bourne mieszka i pracuje wielu Polaków i Litwinów.

Jak możesz pomóc?

  • Czy ty, lub ktoś z twoich znajomych wie coś o morderstwie?
  • Czy ty, lub ktoś z twoich znajomych widział mężczyznę ze zdjęcia?
  • Czy pracowałeś w Anglii w październiku 2009 roku? Czy w tym czasie pracowałeś w pobliżu Lincolnshire?
  • Czy mężczyzna ze zdjęcia szukał z kimś kontaktu?

Pomóż policjantom angielskim odnaleźć sprawcę tego zabójstwa – za pomoc czeka nagroda w wysokości 60 tysięcy funtów.

Jeśli dysponujesz jakąkolwiek informacją, która może mieć związek z tą sprawą zadzwoń na numer +44(0) 1529 308612, wyślij sms na 07905 213676 lub wyślij maila na adres media@lincs.pnn.police.uk

Zobacz także film z polskimi napisami dotyczący tego zdarzenia: www.bbc.co.uk/crimewatch/appeals/2010/01/alanwood_murder_polish.shtml

Zobacz stronę poświęconą poszukiwaniom sprawców tego zabójstwa www.alanwoodmurder.com

kj


 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony