Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porozumienie z Hiszpanią na Euro 2012

W Komendzie Głównej Policji podpisano polsko-hiszpańskie porozumienie w sprawie współpracy oraz wymiany informacji policyjnych w związku z przygotowaniami do zabezpieczenia turnieju finałowego mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012.

Zgodnie z dokumentem kilkunastu przedstawicieli policji hiszpańskiej będzie oddelegowanych do służby w Polsce podczas EURO 2012, aby asystować i doradzać stronie polskiej podczas pobytu narodowej reprezentacji piłki nożnej i kibiców z Hiszpanii w naszym kraju, wymieniać informacje na temat osób objętych zakazem stadionowym, dbać o bezpieczny i sprawny przejazd hiszpańskich kibiców przez Polskę itp.

Dokument podpisali Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński oraz Dyrektor Generalny Policji Hiszpańskiej pan Ignacio Cosido Gutierrez.

W ceremonii podpisania polsko-hiszpańskiego porozumienia uczestniczyli także Dyrektor Głównego Sztabu Policji insp. Krzysztof Lis oraz Zastępca Dyrektora Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP nadkom. Irmina Adamska.

(źródło: BMWP KGP / mg)

Powrót na górę strony