Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 4 ENA i 12 listami gończymi ukrywał się w Szwecji

Data publikacji 10.09.2012

4 Europejskie Nakazy Aresztowania i 12 listów gończych miał na swoim koncie 28-letni Tomasz R. „Rogal”. Aby uniknąć sądu uciekł z kraju i ukrył się w Szwecji. Dzięki współpracy pomiędzy polskimi i szwedzkimi policjantami 28-latek został zatrzymany pod Sztokholmem. Teraz czeka na ekstradycję do kraju, gdzie stanie przed obliczem sprawiedliwości.

28-letni Tomasz R. „Rogal” miał bardzo bogatą przeszłość. Mężczyzna był poszukiwany w związku z licznymi przestępstwami, których dopuścił się na przestrzeni lat. „Rogal” miał odpowiedzieć między innymi za wymuszenia rozbójnicze, kradzieże z włamaniem, jazdę samochodem po alkoholu, kradzieże, a nawet za nielegalne podłączenie się do sieci elektrycznej. 28-latek starając się uniknąć zatrzymania stale się ukrywał. Jednak łódzcy policjanci, którzy prowadzili poszukiwania, byli coraz bliżej „Rogala”. Wtedy ten postanowił uciec za granicę, licząc, że tam funkcjonariusze go nie znajdą. Nic bardziej mylnego. Policjanci wcale o nim nie zapomnieli i bardzo konsekwentnie sprawdzali każdy nowy trop pojawiający się w śledztwie. Za mężczyzną wystawiono w sumie 4 Europejskie Nakazy Aresztowania i 12 listów gończych. W końcu, dzięki pracy operacyjnej ustalili, że Tomasz R. najprawdopodobniej znajduje się na terenie Szwecji. Wtedy zwrócili się o pomoc do kolegów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób BK KGP. Przesłali im komplet dokumentów dotyczący 28-latka, a ci z kolei we współpracy z policjantami ze Szwecji ustalili miejsce pobytu „Rogala”. Jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

Kiedy szwedzcy policjanci ustalili, że mężczyzna chowa się pod Sztokholmem, przystąpili do zatrzymania. Tomasz R. był całkowicie zaskoczony widokiem mundurowych, którzy założyli mu na nadgarstki kajdanki. „Rogal” natychmiast został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz czeka na ekstradycję do Polski, gdzie stanie przed sądem.

(kj)

Powrót na górę strony