Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta amerykańskich policjantów w Radomiu

Data publikacji 12.09.2012

Wczoraj (11.09) Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski gościł delegację amerykańskich policjantów ze Stanu Teksas. Wizycie przewodniczyła przedstawicielka BILL BLACKWOOD LAW ENFORCEMENT MANAGEMENT INSTITUTE OF TEXAS Magdalena Denham. Pobyt zagranicznych gości wiązał się z ich wizytami w całym kraju.

Podczas wizyty Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Rafał Batkowski wspólnie z Zastępcą mł. insp. Markiem Świszczem i kierownictwem poszczególnych komórek organizacyjnych zapoznali gości ze specyfiką pracy niektórych wydziałów Komendy Wojewódzkiej. Przedstawione zostało wyposażenie, uzbrojenie i sprzęt, jakim posługują się policjanci, między innymi Sekcji Antyterrorystycznej oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Rozmawiano o sposobach realizacji zadań policyjnych i różnicach dotyczących zakresu działania. Amerykańscy policjanci nie kryli zainteresowania zaprezentowanym sprzętem. Bardzo dobrze ocenili nasze przygotowanie do wykonywania zadań i nowoczesne wyposażenie.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki wyraził uznanie dla dorobku policji amerykańskiej. Ze względu na datę wizyty Komendant Batkowski zapewnił, że pamiętamy o tych, którzy zginęli 11 lat temu w ataku na World Trade Center w Nowym Jorku.

Na koniec amerykańska delegacja z uwagi na 11 rocznicę ataku na WTC przekazała flagę, która była jedną z 3 tys. flag, które upamiętniały dziesiątą rocznicę ataku na WTC w Nowym Jorku. Na fladze widnieją nazwiska funkcjonariuszy poszczególnych służb, którzy zginęli w akcji ratowniczej związanej z atakiem terrorystycznym. Komendant Batkowski zapewnił, że flaga ta zostanie umieszczona w zaszczytnym miejscu - „Sali Pamięci”, która powstaje w Komedzie Wojewódzkiej.

Wizyta była dobrą okazja do wymiany doświadczeń policyjnych dlatego liczymy na kontynuację współpracy i wymianę informacji o najskuteczniejszych sposobach zwalczania przestępczości.  

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony