Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania kontrolne policji na giełdzie samochodowej

Data publikacji 17.09.2012

Ujawnione dwa samochody Audi A6, z których jeden został skradziony w Polsce, a drugi miał skradziony w Niemczech silnik, to efekt kontroli, przeprowadzonej wspólnie przez policjantów dolnośląskich i niemieckich z Saksonii, na giełdzie samochodowej w Lubinie. Funkcjonariusze sprawdzili szczegółowo dane, numery i inne cechy identyfikacyjne około 60 aut jak również ich podzespołów.

W akcji przeprowadzonej w godzinach rannych na giełdzie samochodowej w Lubinie wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, policjanci z kilku ościennych powiatów, a także funkcjonariusze z Niemiec, z którymi dolnośląscy policjanci ściśle współpracują.

Podczas kilkugodzinnych działań na lubińskiej giełdzie, policjanci dokładnie skontrolowali około 60 samochodów, sprawdzając szczegółowo dane, numery i inne cechy identyfikacyjne aut jak również ich podzespołów. Na podstawie przeprowadzonych sprawdzeń, funkcjonariusze ujawnili dwa samochody marki Audi A6, z których jeden został zidentyfikowany jako skradziony na terenie naszego kraju, z terenu województwa podkarpackiego, a w drugim policjanci ujawnili silnik pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Niemiec.

Oba pojazdy zostały zabezpieczone. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności z nimi związane. Identyfikują m.in. pozostałe podzespoły znajdujące się w Audi A6, w którym był skradziony silnik. W tej sprawie mężczyzna, który przyjechał na giełdę skradzionym samochodem został zatrzymany. Drugi natomiast został przesłuchany na okoliczność ujawnienia w aucie skradzionego silnika.

Powyższe działania były już kolejnymi przeprowadzonymi wspólnie przez policjantów dolnośląskich i niemieckich z Saksonii na lubińskiej giełdzie. Kontrole te będą w dalszym ciągu kontynuowane.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony