Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano obywateli Bangladeszu podejrzanych o uprowadzenie

Data publikacji 08.11.2012

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem i zabójstw w ciągu kilku godzin rozwiązali sprawę uprowadzenia dla okupu obywatela Bangladeszu. Było to możliwe dzięki współpracy międzynarodowej policjantów oraz szybkiej analizie wszystkich informacji. Pokrzywdzony mężczyzna jeszcze tego samego dnia wieczorem odzyskał wolność. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o porwanie. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wszystko zaczęło się w ubiegłą środę po 12:00, gdy do oficera dyżurnego stołecznej policji zadzwoniła kobieta z Wielkiej Brytanii, z informacją o prawdopodobnym uprowadzeniu obywatela Bangladeszu, który przebywał na terenie Polski. Wiadomość szybko przekazano policjantom z wydziału do walki z terrorem i zabójstw, którzy przystąpili do weryfikacji otrzymanej informacji. Skontaktowali się z policjantami CBŚ KGP i z funkcjonariuszami z Wielkiej Brytanii. Ustalili, że do porwania doszło na terenie Warszawy. Porywacze skontaktowali się z rodziną mężczyzny w Bangladeszu z żądaniem okupu. Pieniądze miały być przesłane do Warszawy za pośrednictwem jednej z firm realizującej międzynarodowe przekazy pieniężne. Świadczyło to o tym, że sprawcy oraz pokrzywdzony najprawdopodobniej przebywają wciąż w Warszawie.

Tego samego dnia, w środę wieczorem, policjanci zlokalizowali prawdopodobne miejsce przetrzymywania pokrzywdzonego. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może znajdować się w Warszawie w rejonie ulicy Nowy Świat. Policjanci z wydziału do walki z terrorem i zabójstw przy wsparciu wydziału realizacyjnego KSP przygotowali akcję odbicia uprowadzonego. Przed 20:00 funkcjonariusze weszli do mieszkania, gdzie zastali związanego mężczyznę oraz sześciu innych obywateli Bangladeszu. Policjanci uwolnili pokrzywdzonego i zatrzymali przebywających tam mężczyzn, w wieku od 24 do 43 lat. Kolejnych dwóch obywateli Bangladeszu zatrzymali przed budynkiem.

Po zebraniu materiałów dowodowych i weryfikacji roli poszczególnych osób, czterem z zatrzymanych mężczyzn prokurator przedstawił zarzuty porwania dla okupu. Sąd Rejonowy zastosował wobec zatrzymanych obywateli Bangladeszu, tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KSP / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja