Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działanie dolnośląskiej Policji zapobiegło samobójstwu w Anglii

Data publikacji 29.01.2013

Dzięki szybkiej reakcji i wymianie informacji służb dyżurnych dzierżoniowskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także skutecznej współpracy międzynarodowej, uratowano obywatelkę Polski, przebywającą obecnie w Anglii, która próbowała targnąć się na swoje życie. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie jest obecnie pod opieką tamtejszych lekarzy.

W nocy z 28 na 29 stycznia 2013 r., około 22:30, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu otrzymał informację od dyżurnego z dzierżoniowskiej komendy powiatowej o tym, że mieszkaniec gminy Piława Górna telefonicznie powiadomił o próbie samobójczej, którą miała podjąć jego znajoma, przebywająca obecnie w Anglii. Z jego informacji wynikało, że kobieta miała zażyć dużą ilość leków.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, po uzyskaniu z Dzierżoniowa wszelki istotnych informacji dotyczących kobiety, skontaktował się pilnie z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, by informacje o zdarzeniu przekazane zostały służbom ratowniczym w Anglii.   

Nad ranem policjanci otrzymali informację z Krajowego Biura Interpolu w Londynie, że dzięki szybkiej reakcji i przekazanej informacji, kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony