Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani ENA i listami gończymi ukrywali się w Anglii i Holandii - trafili już do polskich więzień

Data publikacji 31.01.2013

Dwoje poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mieszkańców Bartoszyc ukryło się za granicą. 36-letnia Anita S., która miała odbyć karę pozbawienia wolności za oszustwa, mieszkała w Anglii. Natomiast 31-letni Paweł H., którego szukały bartoszycki sąd i prokuratura, mieszkał w Holandii. Dzięki pracy policjantów z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób współpracujących z zagranicznymi kolegami, ustalono miejsce pobytu poszukiwanych. Trafili oni już do polskich więzień.

Najpierw na terenie Anglii została zatrzymana 36-letnia Anita S. mieszkanka Bartoszyc, która była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania i listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa. Zatrzymanie jej to efekt ścisłej współpracy bartoszyckich policjantów z organami ścigania innych państw. Anita S. została już deportowana do Polski i osadzona w Zakładzie Karnym w Grudziądzu.

Natomiast policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z bartoszyckiej komendy zatrzymali Pawła H. 31-letni mieszkaniec Bartoszyc był poszukiwany od 2005 roku sześcioma listami gończymi przez bartoszycki Sąd Rejonowy i Prokuraturę Rejonową. Mężczyzna miał odbyć karę pozbawienia wolności za czynną napaść na funkcjonariusza, uszkodzenie ciała i pobicie.

31-latek został zatrzymany przez holenderską policję, po uchyleniu aresztu wrócił do Polski, gdzie czekali już na niego bartoszyccy kryminalni.

Oprócz tych poszukiwań policjanci z KPP w Bartoszycach w ostatnich dniach zrealizowali jeszcze dwie inne sprawy: dotyczące 30-letniego Daniela W. skazanego na karę 1 roku pozbawienia wolności i 29-letniego Andrzeja K., który w więzieniu musi spędzić 7 miesięcy.
 
(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony