Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 35-latek wpadł w USA

Data publikacji 07.02.2013

Dzięki ustaleniom suwalskich policjantów i wszczęciu poszukiwań międzynarodowych poszukiwany listem gończym 35-latek po ponad jedenastu latach ukrywania się został zatrzymany w Stanach Zjednoczonych. Wczoraj mężczyzna został deportowany do Polski.

35-letni mieszkaniec Suwałk poszukiwany był od ponad jedenastu lat za udział w grupie przestępczej zajmującej się wymuszaniem haraczy i pozbawieniem wolności. Ścigany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach. Dzięki pracy suwalskich policjantów, którzy ustalili, że mężczyzna może przebywać poza granicami państwa, wszczęto poszukiwania międzynarodowe. To spowodowało, że 35-latek został zatrzymany na terenie Stanów Zjednoczonych. Wczoraj mężczyzna został deportowany do Polski i trafił do warszawskiego aresztu śledczego.

Ten i wiele innych przykładów pokazuje, że tak naprawdę nie ma na świecie miejsca, gdzie sprawca może się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki współpracy policjantów różnych krajów wcześniej czy później taka osoba wpadnie w ręce stróżów prawa i odpowie za przestępstwa z przeszłości.

(KWP w Białymstoku / mw)
 

Powrót na górę strony