Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczny pościg i odzyskane auto

Data publikacji 05.03.2013

Skradziony w Niemczech bus zatrzymany został w Słubicach. Policjanci po krótkim pościgu ujęli również mężczyznę, który prowadził skradzione auto. To już kolejny przykład sprawnego działania polskiej Policji w rejonie zachodniej granicy.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. W czasie nocnego patrolu na terenie Słubic policjanci zauważyli jadącego od strony granicy niemieckiej VW T5. Auto poruszało się ze znaczną prędkością. Szybko okazało się, że samochód po przekroczeniu mostu granicznego ucieka przed dwoma radiowozami Policji niemieckiej.

Polscy policjanci włączyli się sprawnie do działań pościgowych, jadąc dalej bezpośrednio za VW. W pewnym momencie kierowca tego auta zmuszony został do zjechania na parking opodal stacji paliw. Tam T5 uderzył w siatkę ogrodzeniową. Kierowca wyskoczył z samochodu starając się uciekać w stronę wału powodziowego. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 26-latek był pod działaniem marihuany i amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany w słubickiej komendzie. Chwilę później funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że samochód został skradziony w Berlinie. Odzyskany pojazd znajduje się na policyjnym parkingu i niebawem zwrócony zostanie właścicielowi.

To już kolejny w ostatnim czasie przykład udanej interwencji polskich służb. 21 lutego 2013 r. policjanci odzyskali skradzionego także w Berlinie VW golfa wartego ponad 40 tys. złotych. Dzień później dzielnicowi z Rzepina w wyniku pościgu zatrzymali 25-letniego mężczyznę poruszającego się samochodem marki VW Transporter, który również został skradziony na terenie Niemiec. Dzięki właściwej współpracy polskiej Policji oraz Straży Granicznej, koordynowanych przez Centrum Współpracy w Świecku, sprawcom kradzieży samochodów po drugiej stronie Odry coraz rzadziej udaje się przewieźć i ukryć zabrane bezprawnie auta. Opisane przypadki to także dowód na to, że strona niemiecka może liczyć na skuteczność i sprawne działanie polskich służb.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony