Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa imprez masowych w ramach Forum Salzburg

Data publikacji 05.03.2013

Dziś w Warszawie I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski otworzył oficjalnie spotkanie ekspertów ds. bezpieczeństwa imprez masowych krajów członkowskich Forum Salzburg. Oprócz Polski należą do niego: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Rumunia, Słowacja, Słowenia oraz Węgry. Spotkanie jest organizowane przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji w ramach prezydencji Polski w tym gremium w I połowie 2013 roku.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk związanych z organizacją zabezpieczenia dużych imprez masowych, w szczególności o charakterze sportowym. Oprócz prelegentów z Polski omawiających proces przygotowań i realizacji do zabezpieczenia Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „EURO 2012”, swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci z Austrii, Słowacji, Węgier oraz przedstawiciel Agencji Unijnej ds. Zarządzania Granicami Zewnętrznymi Unii Europejskiej – FRONTEX. Spotkanie jest również okazją do zapoznania się z planami przyszłej Prezydencji Litewskiej w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2013 roku w zakresie imprez masowych.

Oprócz dyskusji, uczestnicy przedsięwzięcia będą mieli okazję obejrzeć Policyjne Centrum Dowodzenia mieszczące się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wykorzystywane na potrzeby zabezpieczenia „EURO 2012”.

(źródło: Główny Szab Policji KGP)

Powrót na górę strony