Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za przestępstwa narotykowe i kradzieże

Data publikacji 09.03.2013

Policjanci z dolnośląsko - saksońskiej grupy NYSA zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe oraz kradzieże. Na terenie posesji należącej do jednego z mieszkańców Zgorzelca funkcjonariusze znaleźli ponad pół tysiąca porcji narkotyków, prekursory do produkcji środków odurzających, a także przedmioty pochodzące z kradzieży.

Policjanci z polsko - niemieckiej grupy NYSA wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ze specjalnie przeszkolonymi psami, prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Zatrzymani to mieszkańcy Zgorzelca i okolic, w wieku od 39 do 49 lat.

Po wejściu do jednego z wcześniej ustalonych domów na terenie Zgorzelca, policjanci znaleźli metamfetaminę. Dalsze przeszukanie posesji doprowadziło do znalezienia przez funkcjonariuszy linii do produkcji środków psychotropowych. Zabezpieczono także prekursory do produkcji narkotyków. W trakcie przeszukania pojazdu, który znajdował się na terenie posesji, policjanci znaleźli kolejne woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Jak ustalili policyjni specjaliści, była to metamfetamina. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół tysiąca porcji środków odurzających.

Oprócz tego na posesji znaleziono betoniarkę, ręczny wózek paletowy oraz elektronarzędzia, które - jak się okazało - zostały skradzione z hurtowni znajdującej się pod Zgorzelcem.

Funkcjonariusze wyjaśniają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi również za udział w obrocie środkami odurzającymi.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony