Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty i tymczasowe aresztowanie dla mężczyzn podejrzanych o kradzież porsche

Data publikacji 26.03.2013

Policjanci otrzymali informację od swoich kolegów z Czech o kradzieży porsche cayenne. Tarnowscy funkcjonariusze już po trzech godzinach namierzyli samochód. Policjanci zorganizowali blokadę i zatrzymali auto, którym podróżowały trzy osoby podejrzane o tą kradzież.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci otrzymali informację od swoich kolegów z Czech, że osoby podejrzewane o kradzież porsche cayenne zmierzają najprawdopodobniej przez terytorium Polski do granicy z Ukrainą. Dzięki natychmiastowej reakcji i współpracy międzynarodowej Policji zaledwie trzy godziny od otrzymania zgłoszenia funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum wraz z kolegami Wydziału Ruchu Drogowego Tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji namierzyli skradziony luksusowy samochód w miejscowości Ładna (powiat tarnowski). Funkcjonariusze zorganizowali blokadę i zatrzymali poszukiwany pojazd. Autem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy oraz jeden obywatel Republiki Czeskiej

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty dysponowania mieniem pochodzącym z przestępstwa oraz  pomocy w jego ukryciu. Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 2 miesięcy. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mj)

Powrót na górę strony