Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o napad na kantor zatrzymany

Data publikacji 03.04.2013

Dzięki wspólnym działaniom strzeleckich i niemieckich policjantów zatrzymany został mężczyzna, który poszukiwany był w związku z napadem na kantor w Strzelcach Opolskich. Marcin Ż. w ręce funkcjonariuszy wpadł na terenie Niemiec. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

3 października 2012 roku około godz. 15:20 w Strzelcach Opolskich doszło do napadu na kantor. Jak ustalili policjanci, jeden ze sprawców po wejściu do kantoru, wypchnął drzwi do pomieszczenia kasowego i grożąc zażądał od kasjerki wydania pieniędzy. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Już po kilku dniach od zdarzenia strzeleccy policjanci zatrzymali 19 i 23-latka podejrzewanych o udział w tym napadzie. Mężczyźni decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. W związku z tym przestępstwem poszukiwany był jeszcze jeden z mężczyzn - Marcin Ż., który, jak ustalili kryminalni, wyjechał poza granice kraju. Prokuratura wydała za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania. 

Ustalenia strzeleckich funkcjonariuszy oraz wspólne działania z niemieckimi kolegami doprowadziły do zatrzymania 21-letniego Marcina Ż. na terytorium Niemiec. 20 marca br. został przetransportowany do Polski i osadzony w strzeleckim areszcie.

2 kwietnia Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich tymczasowo aresztował Marcina Ż. na trzy miesiące. Wszystkie czynności odbywają się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich.

(KWP w Opolu / mj)

Powrót na górę strony