Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Gliwic w polskiej ekipie na naukowej konferencji

Data publikacji 16.04.2013

Policjant z gliwickiego garnizonu wziął udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, Europejską Sieć Instytutów Nauk Sądowych ENFSI oraz fundację Europejskie Centrum Inicjatyw w Naukach Sądowych.

To już drugie tego typu przedsięwzięcie zorganizowane z myślą o policyjnych praktykach oraz prawnikach i naukowcach, odbywające się w ramach Międzynarodowego Forum Standardy w Kryminalistyce – Edukacja i Szkolenie. Miejsce zdarzenia, czyli popełnienia przestępstwa, było tematem tegorocznej konferencji. Wzięły w niej udział osoby z kilku państw. A główne cele ich spotkania to rozpoczęcie międzynarodowej współpracy, wymiana doświadczeń oraz wypracowanie powszechnie obowiązujących standardów.

W trakcie warsztatów, na których demonstrowano metody zabezpieczania śladów, konkurowały ze sobą ekipy z Czech, Niemiec, Słowacji i Polski. Nasz kraj reprezentowali tworzący jedną ekipę - trzej panowie technicy kryminalistyki z Białej Podlaskiej, Mielca oraz Gliwic. Zadaniem drużyn było znalezienie i profesjonalne zabezpieczenie na przykład śladów daktyloskopijnych czy DNA. Wszystkie ekipy poradziły sobie znakomicie. Polacy jednak mieli dodatkowo utrudnione zadanie, gdyż cały czas przepytywani byli przez grupę zainteresowanych obserwatorów, m. in. studentów wyższych uczelni.

W polskiej ekipie gliwicką komendę reprezentował kierownik Sekcji Techniki Kryminalistycznej asp. szt. Dariusz Sikora.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony