Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po pościgu transgranicznym odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 20.05.2013

Polscy i czescy policjanci po pościgu prowadzonym na terenie obu państw zatrzymali 24 - letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu dostawczego. Policjanci z powiatu zgorzeleckiego odzyskali pojazd o wartości blisko 30 tysięcy złotych. Podczas pościgu mężczyzna usiłował rozjechać funkcjonariuszy.

19 maja bieżącego roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu dostawczego. Zgłaszający pozostawił poprzedniego dnia pojazd na jednym z bogatyńskich parkingów, a rano stwierdził jego brak. Już po kilku godzinach policjanci z Zawidowa zauważyli skradziony pojazd, który wjechał na teren Republiki Czeskiej. Natychmiast informacja ta została przekazana czeskim funkcjonariuszom, którzy ustawili posterunek blokadowy. Podczas próby zatrzymania do kontroli pojazdu, kierujący dodał gazu usiłując rozjechać czeskich policjantów, po czym zaczął uciekać w kierunku Polski. Czescy funkcjonariusze prowadzący pościg przekazali polskim policjantom położenie uciekającego pojazdu. Po wjechaniu na teren Polski do pościgu dołączyli się bogatyńscy policjanci. Na jednej z ulic Bogatyni sprawca porzucił pojazd kontynuując ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zatrzymanym okazał się 24-letni mieszkaniec Bogatyni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Samochód dostawczy o wartości blisko 30 tysięcy złotych został zwrócony właścicielowi.

Policjanci wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie innych przestępstw.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony