Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci jadą do Czarnogóry przed eliminacyjnym meczem rewanżowym Ligi Europy

Data publikacji 23.07.2013

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pojechali do Czarnogóry, w związku z meczem rewanżowym w ramach eliminacji Ligi Europy, który zostanie rozegrany 25 lipca 2013 r. pomiędzy drużynami Rudar Pljevlja i Śląsk Wrocław.

23 lipca 2013 r. policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jako zespół monitorujący, wyjechali do czarnogórskiej Podgoricy, gdzie 25 lipca 2013 r. rozegrany zostanie, w ramach eliminacji do Ligi Europy, mecz rewanżowy pomiędzy drużynami Rudar Pljevlja i Śląsk Wrocław.

Wczoraj, przed wyjazdem z funkcjonariuszami reprezentującymi w Czarnogórze dolnośląską Policję, odprawę przeprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Artur Falkowski. Podczas odprawy omówiono sprawy organizacyjne, związane z wyjazdem oraz zadania przydzielone do realizacji.

Zadaniem zespołu dolnośląskich funkcjonariuszy będzie monitorowanie udających się do Podgoricy kibiców wrocławskiej drużyny piłki nożnej. Polscy policjanci w razie potrzeby będą udzielać pomocy kibicom z Dolnego Śląska, a także czarnogórskim funkcjonariuszom w sytuacjach wymagających choćby potrzeby porozumienia się z polskimi kibicami. W przypadku zaistnienia zachowań niezgodnych z prawem, policjanci z Dolnego Śląska udzielać będą także pomocy w zakresie identyfikacji sprawców przestępstw i wykroczeń.

Dolnośląscy policjanci, w związku z planowanym wyjazdem, nawiązali już wcześniej kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy w Komendzie Głównej Policji oraz Konsulatem Polskim w Czarnogórze. Razem z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do Podgoricy wyjechali też przedstawiciele spottersów z Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w związku z udziałem wrocławskiej drużyny piłki nożnej w rozgrywkach europejskich, wcześniej monitorowali już zachowanie jej kibiców m.in. w Szwecji, Niemczech i Czechach.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony
Polska Policja