Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woodstock - policjanci gotowi do działania

Data publikacji 01.08.2013

Ostatnie godziny dzielą nas od rozpoczęcia XIX już Przystanku Woodstock. Impreza ta corocznie przyciąga rzesze miłośników dobrej zabawy z całej Polski i sąsiednich Niemiec. Lubuscy policjanci, odpowiadający wraz z innymi służbami za bezpieczeństwo uczestników festiwalu i mieszkańców Kostrzyna, są już gotowi do pracy.

W zabezpieczeniu tegorocznego Przystanku Woodstock weźmie udział ponad 1200 policjantów. Wśród nich będą funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego, antyterroryści, pirotechnicy, negocjatorzy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą również policjanci służb kryminalnych, którzy wykonują czynności w przypadku łamania prawa. Lubuską Policję w tym roku wspierać będą policjanci z innych województw (Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania). Wspomagać ich będą policjanci z Niemiec, którzy wspólnie z polskimi funkcjonariuszami już niedługo pojawią się w patrolach na terenie Kostrzyna. Ich głównym zadaniem będzie pomoc uczestnikom imprezy, którzy przybyli z zachodniej granicy.

W środę na terenie "Przystanku" odbył się ostatni rekonesans przed rozpoczęciem operacji. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Ryszard Wiśniewski wraz z Wojewodą Lubuskim Jerzym Ostrouchem i przedstawicielami innych służb sprawdzali gotowość do działań. Spotkanie odbyło się w sztabie operacji, a następnie wszyscy jego uczestnicy udali się na woodstockowe pole.

Policjanci swoją służbę w Kostrzynie pełnić będą aż do niedzieli, czyli do końca tegorocznego festiwalu. Wykorzystując doświadczenia z lat ubiegłych gotowi są do zapewnienia porządku i niesienia pomocy przez całą dobę.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony