Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne patrole polskiej i niemieckiej policji podczas The Tall Ships Races 2013

Data publikacji 03.08.2013

Specjalnie powołane na The Tall Ships Races 2013 wspólne patrole polskiej i niemieckiej policji można już spotkać na trasach przygranicznych. Głównym ich zadaniem będzie informowanie, w jaki sposób dojechać do Szczecina, a także dbanie o spokój turystów, którzy przybyli na tę imprezę.

Niecodzienne patrole policji strzegą porządku i dbają o spokój turystów, którzy przyjeżdżają do Szczecina na finał The Tall Ships Races 2013. Na trasach dojazdowych do Szczecina, a w szczególności od strony zachodniej granicy, tj. w powiecie świnoujskim, gryfińskim i polickim, polskich policjantów będą wspierać niemieccy funkcjonariusze. Mieszane patrole będą udzielały informacji turystom, w jaki sposób bezpiecznie dojechać do Szczecina.

Niecodzienny patrol mile zaskakuje obcokrajowców, nie kryją oni swojego zaskoczenia na widok rodaka w policyjnym uniformie. Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, iż turyści np. z Niemiec chętniej zawracają się z pytaniami, np.  o drogę czy dojazd do stacji paliw, do policjanta w znajomym umundurowaniu. Podobnie rzecz się ma w przypadku imprez organizowanych przez zachodnich sąsiadów, gdzie służby pełnią polscy policjanci.

Zarówno polscy, jak i niemieccy turyści, chwalili pomysł współpracy międzynarodowej i niejednokrotnie prosili o wspólne fotografie.

Podczas służby policjanci będą się wymieniać doświadczeniami, rozwiązaniami i pomysłami, które będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja