Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli naczepę z towarem wartości blisko 230 tys. euro

Data publikacji 05.08.2013

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić zatrzymanym przez policjantów mężczyznom podejrzanym o kradzież naczepy z aluminiowymi profilami z terenu Niemiec. Wartość strat na szkodę obywatela Niemiec oszacowano na 230 tysięcy euro. Wszyscy zatrzymani zostali już przesłuchani. Wobec całej trójki zastosowane zostały miesięczne areszty.

Kilka dni temu z terenu Niemiec skradziona została naczepa, na której znajdowały się aluminiowe profile i pompy paliwowe. Wartość skradzionych przedmiotów na szkodę mieszkańca Niemiec oszacowano na blisko 230 tysięcy euro. W trakcie prowadzonych czynności na jednej z posesji na terenie Dobromierza policjanci z Komisariatu Policji w Dobromierzu wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ujawnili skradzioną naczepę. Na gorącym uczynku cięcia profili na mniejsze części funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn (41-49 lat), którzy pocięte profile załadowali następnie na inny samochód ciężarowy.

Wobec wszystkich zatrzymanych mężczyzn sąd zastosował areszty tymczasowe na okres 1 miesiąca. W tej sprawie policjanci prowadzą dalsze czynności.

Za czyn, którego się dopuścili zatrzymani może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja