Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymana w Szwecji

Data publikacji 30.08.2013

Dzięki ścisłej współpracy z organami ścigania w Polsce i w Szwecji namierzono i zatrzymano 58-latkę poszukiwaną na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Kobieta poszukiwana była do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za oszustwo finansowe, którego się dopuściła. Zatrzymana będzie teraz objęta procedurą deportacyjną. Kiedy trafi już do Polski zostanie odkonwojowana do zakładu karnego zgodnie z dyspozycją i wyrokiem wydanym przez sąd.

Funkcjonariusze z mińskiej jednostki, na co dzień zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych oraz osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości, ponad rok poszukiwali 58-letniej kobiety skazanej na karę 2 lat pozbawienia wolności za popełnione oszustwo finansowe. Poszukiwana opuściła swój dom i ukryła się w nieznanym miejscu.

Za kobietą wydano kolejno nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, następnie list gończy, a w końcu Europejski Nakaz Aresztowania. Ten ostatni wydany został po tym, jak policjanci zdobyli i potwierdzili informacje, mówiące o tym, że kobieta przebywa w Szwecji.

Kryminalni, przy kooperacji z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji, nawiązali kontakt z Interpolem i policjantami w Szwecji. Efektem wspólnych działań było zatrzymanie kobiety i osadzenie jej w policyjnym areszcie.

58-latka będzie teraz objęta procedurą deportacyjną. Kiedy trafi już do Polski zostanie odkonwojowana do zakładu karnego zgodnie z dyspozycją i wyrokiem wydanym przez sąd.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony