Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie Komendanta Głównego Policji z przedstawicielami Policji Meksyku

Data publikacji 23.10.2013

21 października 2013 w Kartagenie podczas prac 82. Zgromadzenia Ogólnego INTERPOLU Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński odbył spotkanie robocze z grupą funkcjonariuszy policji Meksyku na czele z gen. Enrique Galindo - Komendantem Policji Federalnej Meksyku.

Podczas spotkania poruszane były tematy związane z przestępczością w obu krajach, strukturami policyjnymi, zarządzaniem tak dużymi i specyficznymi organizacjami jakimi są Policje obu krajów oraz możliwymi formami dalszej współpracy. Wyrażono szczególne zainteresowanie projektami wspólnych szkoleń, zwłaszcza tych związanych z tematyką zwalczania przestępczości narkotykowej i spotkań przedstawicieli obu policji. Komendant Galindo podtrzymał zaproszenie dla strony polskiej do złożenia wizyty w Meksyku; komendant Działoszyński zaprosił gen. Galindo do złożenia wizyty w Polsce, co może mieć miejsce już w listopadzie tego roku z uwagi na planowaną wizytę przedstawicieli policji Meksyku w Europie.

Do dalszych wzajemnych kontaktów został wyznaczony szef Krajowego Biura Interpolu w Meksyku Carlos Dias de Leon oraz ze strony polskiej Szef Krajowego Biura Interpolu insp. Rafał Łysakowski.

W związku z powziętymi ustaleniami stworzone zostaną założenia dalszej współpracy między zaangażowanymi stronami, a w szczególności ramy, kierunki i tematy obustronnych szkoleń i plany ewentualnych przyszłych spotkań między policjantami obu krajów.

(Źródło: BMWP KGP)

Powrót na górę strony