Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Norbert J., mąż jednej z ofiar z Rogoźna zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 08.11.2013

Policjanci zajmujący się wyjaśnieniem sprawy zabójstwa dwóch kobiet w Rogoźnie czynią starania o możliwie szybkie przewiezienie Norberta J. z Niemiec do Polski. Istnieje konieczność przesłuchania go w sprawie zabójstwa. Norbert J, mąż jednej z ofiar, został zatrzymany wczoraj po południu w Berlinie.

W środę 6 listopada około 22:40 Policja została poinformowana, że w Rogoźnie w jednym z domów jednorodzinnych doszło do zabójstwa. Policjanci znaleźli zwłoki 23-letniej kobiety i jej 53-letniej matki. Policja wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Obornikach prowadzi śledztwo.

Po znalezieniu zwłok policjanci chcieli nawiązać kontakt i przesłuchać męża jednej z ofiar. Wiadomym było, że mężczyzna dorywczo pracował za granicą w Danii. Z tego powodu funkcjonariusze zwrócili się do Straży Granicznej z prośbą o ustalenie, czy przekraczał on granicę swoim samochodem alfa romeo kombi. Z przekazanej informacji wynikało, że takie auto przejeżdżało przez polsko-niemiecką granicę, godzinę przed odnalezieniem zwłok w Rogoźnie.

Kolejna wiadomość została przekazana przez niemiecką Policję. Policjanci z Cottbus poinformowali że w czwartek nad ranem Norbert J. swoim samochodem uczestniczył w kolizji drogowej. Auto zostało poważnie uszkodzone i w związku z tym zabezpieczone na specjalnym parkingu.

Kilka godzin później berlińscy policjanci informowali, że Norbert J. zjawił się w Szpitalu św. Jadwigi. W izbie przyjęć powiedział, że w Polsce dokonał zabójstwa i poprosił o pomoc. Personel szpitala zawiadomił miejscową Policję, która zatrzymała Norberta J.

Funkcjonariusze z Obornik i z Poznania są w stałym kontakcie z berlińską Policją. Czynione są starania o jak najszybsze sprowadzenie Norberta J. do Polski. Konieczne jest przesłuchanie go w związku z prowadzoną sprawą zabójstwa jego żony i teściowej.

Dużą pomoc policjantom z Obornik udzielił personel Polsko Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Słubicach.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony