Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podczas pościgu transgranicznego

Data publikacji 13.11.2013

Gryfińscy i niemieccy policjanci po pościgu transgranicznym prowadzonym na terenie obu państw zatrzymali 42 - letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego na terenie Niemiec. Policjanci z Komendy Powiatowej w Gryfinie przy współpracy z policją niemiecką odzyskali pojazd o wartości blisko 30 tys. zł. Podczas pościgu mężczyzna usiłował przejechać funkcjonariuszy.

Wczoraj późnym wieczorem oficer dyżurny Komisariatu Policji w Chojnie od dyżurnego placówki Straży Granicznej w Świecku otrzymał informację, że przez przejście graniczne w Osinowie Dolnym, w gminie Cedynia, przejechały trzy radiowozy policji niemieckiej prowadzące pościg za samochodem osobowym marki VW Golf koloru srebrnego. Jak wynikało z informacji, kierowca tego samochodu, nie zatrzymał się do
kontroli drogowej na terenie Niemiec i usiłował przejechać jednego z funkcjonariuszy policji niemieckiej. Po wjechaniu na teren Polski do pościgu dołączyli się policjanci z Posterunku policji Mieszkowice-Moryń, Komisariatu Policji w Chojnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Po około 30 minutach pościgu na drodze leśnej w okolicy miejscowości Żelechowo, gmina Widuchowa, mundurowi zatrzymali kierującego skradzionym samochodem, który po porzuceniu auta uciekał dalej pieszo. Po kilkudziesięciu metrach mężczyzna został zatrzymany.

Zatrzymanym okazał się 42-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Mężczyzna w przeszłości był kilkakrotnie karany za jazdę w stanie nietrzeźwości,złamanie sądowego zakazu oraz inne przestępstwa. Trafił do policyjnego aresztu.

Gryfińscy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz sprawdzają czy polskie tablice rejestracyjne przykręcone do skradzionego samochodu nie pochodzą z przestępstwa.

Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony