Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali 3 skradzione bentley’e warte 750 tys. EURO

Data publikacji 17.11.2013

Kryminalni z Inowrocławia, Torunia i Rypina odzyskali trzy sportowe bentley’e warte 750 tys. EURO. Te luksusowe auta zostały skradzione kilka dni wcześniej z jednego z salonów samochodowych na terenie Berlina. Błyskawiczna realizacja sprawy była możliwa dzięki doskonałej współpracy z funkcjonariuszami z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Bentley’e wróciły już tam skąd zostały skradzione.

Do kradzieży pięciu pojazdów m-ki Bentley doszło kilka dni temu w nocy z 7/8 listopada, w jednym z salonów na terenie Berlina. Z ustaleń niemieckich mundurowych wynikało, że luksusowe auta, każde z nich warte 250 tys. EURO, mogły wjechać na teren Polski. Informacja ta natychmiast została przekazana do odpowiednich jednostek przez funkcjonariuszy Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku. Doskonała polsko-niemiecka współpraca dała błyskawiczne efekty.

Już następnego dnia (13.11.2013 r.) po uzyskaniu tych informacji inowrocławscy kryminalni namierzyli ukrytego bentleya na terenie Inowrocławia. Drugi namierzony został następnego dnia (14.11.2013 r.) przez kryminalnych z Torunia. Auto zaparkowane było w jednym z garaży na osiedlu przy ul. Kołłątaja. Przedwczoraj (15.11.2013 r.) okazało się, że na teren województwa kujawsko-pomorskiego wjechał jeszcze trzeci samochód tej marki. Przypadkowy mężczyzna poinformował dyżurnego rypińskiej policji o stojącym w kompleksie leśnym przy drodze wojewódzkiej luksusowym samochodzie. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy zweryfikowali dane pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że i ten bentley został skradziony kilka dni temu z salonu w Berlinie.

Odzyskane samochody od razu trafiły w ręce niemieckich funkcjonariuszy.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony