Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20 jeźdźców konnych ruszyło galopem

Data publikacji 20.11.2013

Rozpoczął się kolejny etap projektu pt. „Żaden jeździec, który swoją sztukę posiadł należycie, nie ma siebie za doskonałego – międzynarodowa wymiana wiedzy i doświadczeń polskiej i brytyjskiej Policji konnej”. Uczestniczą w nim policjanci, przedstawiciele wojska i straży granicznej.

Wczoraj rozpoczął się drugi etap projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Polega on na przygotowaniu kulturowo – językowym funkcjonariuszy różnych służb, którzy na co dzień pełnią służbę konną. Uczestniczą w nim policjanci z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komend Wojewódzkich Policji w Szczecinie, Poznaniu, Łodzi , Rzeszowie i Katowicach. Do udziału w projekcie zostali również zaproszeni przedstawiciele Straży Granicznej i Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Beneficjenci projektu od poniedziałku zasiedli w uniwersyteckich ławach, by ,,szlifować” znajomość języka angielskiego, jak również poszerzać swoje zasoby wiedzy z obszaru różnic kulturowych.

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników projektu do wyjazdu, do Zespołów Konnych Policji Regionu Avon&Somerset w Wielkiej Brytanii, który został zaplanowany na maj 2014 roku. Prócz możliwości utrwalenia dotychczasowej wiedzy zarówno językowej jak i kulturowej, spotkanie stanowi szansę na integrację przed realizacją głównego działania w projekcie, jak również ma charakter motywacyjny i jest szansą na wymianę doświadczeń z obszaru tematycznego, jaka może się dokonać nie tylko pomiędzy przedstawicielami poszczególnych zespołów konnych.

Jest to pierwszy tego typu inicjatyw w garnizonie śląskim, która w doskonały sposób wpisuje się w ideę jaka przyświeca programowi Leonardo da Vinci ,,Uczenie się przez całe życie” ścieżka VETPRO, z którego projekt jest realizowany.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja